ACİL DURUMLAR İÇİN

, Haziran 24, 2018

Hayvanların dahil olduğu her türlü acil durum, imdat çağrısı ve yardım talepleri ve ayrıca her türlü suç duyurusu ve şikayet için:

Öncelikle bulunduğunuz il/ilçede Beyaz Masa (ALO 153) aranmalıdır. İstanbul’da mesai saatleri dışında ilçe belediyelerinin görevini İBB devralmaktadır.

Suç duyurusu ve şikayetler için aşağıdaki telefon ve internet adreslerini kullanmalısınız.

Telefon
ALO 150 (BİMER)
ALO 155 (Polis)
ALO 156 (Jandarma)

 

E-Posta

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER): https://www.bimer.gov.tr/
Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER): https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

Ayrıca hayvan hakları ile ilgili konularda daha hızlı çözüm için www.hayvanhaklari@ormansu.gov.tr
adresine e-posta atabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Betül

    Haziran 26, 2018 at 10:07 pm

    Merhaba bi şikayette bulunmak istiyorum. Yaklasık yarım saat kadar önce erkek arkadasımla kahve içtiğimiz kafede kafeye bir tane sokak köpeği girdi yağmurdan ıslanmış kuru bi yer arıyordu belli ki rahatsız olan müşteriler olduğu için çalışanlar köpeği dışarı cıkardılar, yaklasık bi bes on dk sonra köpek tekrardan geri geldi kafenin köşesine yatıp uyumaya çalıştı ama bu sefer çalışan itekleye kakaklaya zarar vererek dısarı cıkardı. Sonrasında köpek kafenin önünden geçerken kafenin sahibi cıkıp köpeğin arkasından tekme ata ata itekledi. Müdahele edicektim ama arkadasım engel oldu kavga etmemem için. Kafe olarak elbet temizliğe önem veriyorlardır ediyorlardır rahatsız olan müsterileri var diye dısarı cıkarıyorlardır ama köpek kafeden cıktığı halde arkasından tekme atmak insanlığa sığmayan bir sey ne yapabilirsiniz elinizden bir sey gelir mi bilmem ama ben yine de bunu bildirmek istedim şikayet edilmesi gereken bi yer bir kurum varsa mesajıma yanıt olarak bana bildirirseniz sevinirim

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir