gizlilik

Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik Politikası

Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlik (HAÇİKO) derneği web sitesi içerisinde yapacağınız işlemlerde (üye kayıt, form doldurma, online bağış, alış-veriş) vereceğiniz kişisel ve kurumsal bilgilerin güvenliği ve HAÇİKO’nun bu bilgiler üzerindeki sorumluluklarının belirlenmesi ve site ziyaretçilerimize duyurulması amacı ile hazırlanmış aşağıdaki şekilde ziyaretçilerimiz ile paylaşılmaktadır.

Gizlilik ilkelerimiz ve güvenlik politikamız sadece HAÇİKO’nun – haciko.org.tr URL’si ile başlayan sayfalarda ve alt domainlerde geçerli olup site ziyaretçilerimizin anlık ziyaret bilgileri (IP, sitemize başka bir siteden link vasıtası ile geldi ise bu sitenin linki, kullandığı web browser’ın adı ve versiyonu, sitemiz içinde ziyaret ettiği sayfaların adı) demografik bilgilerinizin istatistik amacı ile toplanması için takip edilebilir. Üye Kayıt formu içerisinde aldığımız bilgilerden kişisel olanlar (isim, adres, telefon, email gibi) hiçbir şekilde üçüncü şahıs veya kurumlarla paylaşılmaz.

Sitemiz içerisinde çeşitli web bağlantıları (link) bulunması halinde bu linkler vasıtası ile ulaşılan sitelerdeki içerikten veya gizlilik ve güvenlik politikalarından HAÇİKO hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banksa ve benzeri kart kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleşmektedir. Bu bağlamda kredi kartı şifresi ve kredi kartı bilgileri HAÇİKO tarafından görülmez ve kaydedilmez. Girilen kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Sitemiz içerisinde yer alan bilgiler dahilinde duraksamaya mahal vermemek, sitemizin sürekli erişilebilir tutulması ve site ziyaretçilerimizin vermiş oldukları her türlü bilginin saklanması amacı ile sitemizin yer aldığı server her türlü saldırı ve sızma girişimlerine karşı firewall (donanımsal ve yazılımsal güvenlik koruması) koruması altındadır.

HAÇİKO web sitesi bütün bu gizlilik ilkeleri ve güvenlik politikasını uygulayacağını kanuni sorumluluğunun bilincinde olarak kabul etmektedir.