Haçiko, Minik Dostlar İş Arıyor Projesini İftiharla Sunar

, Mart 1, 2018

Sokaklarda ve barınaklarda yaşayan köpek dostlarımızın kariyer maceraları başlıyor.

Ofislere Mutluluk, Minik Dostlara Yuva
Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, ofislerde köpeklerin bulunması ortamdaki stresi azaltırken, mutluluğu artırıyordu. Haçiko olarak bu bilgiyi daha fazla sahipsiz köpeğe yuva bulabilmek için bir fırsat olarak gördük ve Minik Dostlar İş Arıyor projesini hayata geçirdik. Projemiz, insanların hayvanlara ulaşarak sahiplendiği alışıldık sahiplendirme modelini tersine çevirerek, hayvanların insanlara ulaşmasını sağlıyor.

Gerçek Linkendin Profilleri, Rüya Gibi Title’lar
Projemiz için sahiplendirilmesi hedeflenen köpeklerle fotoğraf çekimleri yapılarak presantable görünmeleri sağlandı. Bu fotoğraflarla her birine Linkedin profilleri açılarak, özgeçmişleri ve yetenekleri de profillerine eklendi. ‘Mod Yükseltme Mühendisi’, ‘Sarılma Bilirkişisi’ gibi sevimli title’larıyla dikkat çeken minik dostlar, Linkedin üzerinden şirketlere başvuru yaparak kendilerine hem iş hem de yuva bulmaya çalışacaklar.

Proje Elçisi Beyazıt Öztürk
Beyazıt Öztürk ve Türkü Turan, sosyal medyadan yayınlanan proje filmine sesleriye hayat veriyor. Beyazıt Öztürk aynı zamanda projemizin elçiliğini de üstleniyor. Kendisine iş arayan minik dostlarımızı, hikayelerini ve Linkedin profillerini Minikdostlarisariyor.com adresinde görebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir