ZİFTTEN KURTARILAN YAVRULAR YENİ YUVALARINI ARIYOR

, Mayıs 11, 2017

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbar üzerine zifte yapışan 3 köpek yavrusu ve annelerini bulundukları yerden kurtardı. Ölmek üzere olan anne ve yavrularının tedavisi Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nda devam ediyor.
Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz günlerde gelen bir ihbar üzerine Devlet Hastanesi Selimiye Ünitesi’nde bulunan inşaat deposuna gitti. Depoda zifte bulanarak ölmek üzere olan 3 yavru köpek ve annelerini bulan ekipler, kurtarma çalışmalarına başladı. Titizlikle yürüttükleri kurtarma çalışması sonucunda anne ve yavruları bulundukları yerden alınarak Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na getirildi.

YAVRULARI KAYBETMEK ÜZEREYDİK

Ekipler tarafından Sokak Hayvanları Barınağı’na getirildiklerinde anne ve yavru köpeklerin durumlarının ağır olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Yavru köpeklerin tüm vücudu, anne köpeğin ise bir kısmı zifte bulanmış durumdaydı. Veterinerlerimiz, hareket edemez halde olan yavruları kaybetmek üzere olduklarını belirttiler. Özenli bir çalışma sonucunda zifti vücutlarından tamamen temizlemeyi başaran ekiplerimiz hemen ardından gerekli tedavileri gerçekleştirmeye başladı” dedi.
Anne ve yavru köpeklerin ayrı bir yerde bakımlarının sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Gürkan “Şu an anne ve yavrularının durumu gayet iyi. Bir süre daha barınağımızda misafir edeceğiz. Ardından bu üç sevimli yavruyu sahiplendirerek, yeni yuvalarına uğurlayacağız” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ HAYVAN BARINAKLARINDAN BİRİNE SAHİBİZ

Özverili çalışmaları için barınak çalışanlarını takdir ettiğini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Türkiye’nin en iyi barınaklarından birine sahibiz. Bunu biz değil, başka illerdeki barınakları gezip gören hayvanseverler söylüyor. Sevimli dostlarımız için şartları iyileştirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhbarda bulunarak ekiplerimizi durumdan haberdar eden vatandaşımıza da duyarlılığı için teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir