Genç Haçiko

Ben Haçikoyum!

Genç HAÇİKO, derneğimizin üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü örgütlenmesidir. Genç HAÇİKO; tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyan, onların sağlığı ve refahlarının artması için çaba sarf eden bireylerin oluşturduğu, aktif olarak gönüllü çalışmalarda bulunan bir oluşumdur. Genç HAÇİKO üniversitelerde, kulüp veya öğrenci topluluğu şeklinde faaliyet göstermektedir. Çalışmalara katılmak isteyen gönüllü üniversite öğrencilerinin bir araya gelip, bir öğretim görevlisinin de desteğini alarak, Genç HAÇİKO yönergesi doğrultusunda kulüp veya öğrenci topluluğu kurmaktadırlar. Kurulan öğrenci topluluğu, üniversite yönetiminin de onayını ve desteğini alarak.

Genç HAÇİKO ve HAÇİKO Derneği ile de koordineli şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. Genç HAÇİKO; 2019 yılında kurulmuş olup, üniversitelerde topluluk çalışmalarına ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Üniversitenizde Genç Haçiko topluluğu kurmak veya gönüllüsü olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki formu doldurarak da gönüllü olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Çalışmalarımız

Besleme etkinlikleri
Canlı evleri yapım etkinlikleri (kedi/ köpek evleri, kuş evleri vb.)
Konferans ve seminerler
Bölgesel farkındalık çalışmaları
Ülkesel bazlı dernek çalışmalara destek sunmak
Sahiplendirme
Tedavi